مجله گردشكري و ايرانگردي ديار آشنا
مجله گردشكري و ايرانگردي ديار آشنا
مجله گردشكري و ايرانگردي ديار آشنا
مجله گردشكري و ايرانگردي ديار آشنا

ایران میزبان کنوانسیون بین المللی راهنمایان گردشگری 2017 در بهمن ماه امسال


cropped-logooo-300x300.png

ایران میزبان کنوانسیون بین المللی راهنمایان گردشگری ۲۰۱۷ در بهمن ماه امسال

کنوانسیون بین المللی راهنمایان گردشگری سال ۲۰۱۷ به میزبانی ایران از ۶ تا ۱۸ بهمن ماه با حضور ۴۱۱ راهنمای گردشگری داخلی و خارجی برگزار می شود.

به گزارش نشریه دیار آشنا به نقل از مرکز روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی نشست هم اندیشی کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری ایران-۲۰۱۷ امروز ۶ دی ماه با حضور مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری، مدیران کل میراث فرهنگی استانهای همدان، زنجان، یزد، اصفهان و فارس به عنوان میزبانان راهنمایان گردشگری و جمع کثیری از راهنمایان گردشگری سراسر کشور در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار شد.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی در این نشست با اشاره به اینکه امروز تلاش هایی که در راستای برگزاری این کنوانسیون صورت گرفته به ایستگاه پایانی خود رسیده است، گفت: برگزاری این کنوانسیون با این حجم از همبستگی ملی و حضور تمامی دستگاهها  اتفاق بسیار بزرگی است.

وی ادامه داد: برگزاری این کنوانسیون در دوره ای که شاهد تحقق برجام هستیم، تاثیر بسیاری در تداوم اطمینان خاطر مردم جهان و همچنین معرفی ظرفیتهای بی نظیر کشورمان به دنیا خواهد داشت.

معاون گردشگری با ابراز امیدواری نسبت به برگزاری خوب، مطمئن و آرام این کنوانسیون، تصریح کرد: برگزاری این کنوانسیون یک لطف بزرگ الهی است که همه ما در اجرای درست آن، مسئولیتهای بزرگی خواهیم داشت.

رحمانی موحد ادامه داد: برگزاری این کنوانسیون با حضور بیش از ۳۰۰ راهنمای خارجی، یک تمرین بزرگ و جدی است که مسئولیت های ما را برای حفاظت و حراست از دستاوردهای این برنامه چندین برابر افزایش می دهد، راهنمایان گردشگری ۴۵ کشور جهان دو هفته در کشور ما حضور خواهند داشت و ما باید تلاش کنیم تا با تلاش و توجه کافی، بهترین اقدامات را به انجام برسانیم.

وی گفت: این راهنمایان بی شک پس از بازگشت به کشورهایشان تا مدتها از سفر به ایران صحبت خواهند کرد و ما باید تلاش کنیم تا آنها با تجربه مهمان نوازی و انسانیتی که از ایرانی ها می بینند، خاطرات خوبی را با خود همراه داشته باشند.

معاون گردشگری در ادامه از همه کسانی که در راستای اجرای هر چه بهتر این کنوانسیون تلاش می کنند، تشکر کرد و گفت: دعوت و تاکید می کنم که این برنامه ملی است و هیچ کس نباید با این برنامه ملی قهر کند، همه باید تلاش کنیم تا ارزشهای والای میهمان نوازی و فرهنگ این مرز و بوم را به جهانیان عرضه کنیم.

پشتیبانی و سیاستگذاری کنوانسیون بر عهده سازمان است

در ادامه این مراسم همچنین محمدباقر نعمتی زرگران مدیرکل بازاریابی و تبلیغات معاون گردشگری با بیان اینکه این کنوانسیون با هماهنگی و مشارکت بخش خصوصی و بخش دولتی برگزار می شود، گفت: بخش اجرایی این کنوانسیون بر عهده کانون راهنمایان گردشگری است و حمایت، پشتیبانی و سیاستگذاری کنوانسیون را سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بر عهده دارد.

وی با بیان اینکه تعامل و ارتباط بین بخش خصوصی و دولتی برای برگزاری هرچه بهتر کنوانسیون برقرار بوده است، افزود: تمام شرایط و امکانات لازم چه در تهران و چه در استانهایی که میزبان این راهنمایان خواهند بود برای پذیرایی، آماده و مهیا است.

نعمتی در ادامه به برگزاری تورهای پیش از برگزاری کنوانسیون در استانهای همدان و زنجان اشاره کرد و افزود: برگزاری این تورها پیش از برنامه اصلی کنوانسیون، می تواند نقش مثبت و سازنده ای در ذهن راهنمایان گردشگری داشته باشد.

مدیرکل بازاریابی و تبلیغات گردشگری همچنین به برگزاری تور پس از اجرای کنوانسیون در استانهای یزد، فارس و اصفهان اشاره کرد و افزود: برگزاری این تورها بهانه ای است تا استانهای میزبان، آمادگی خود را برای میزبانی از گردشگران ارتقاء دهند.

 راهنمایان گردشگری روزهای خوبی را در پایتخت خواهند داشت

رجبعلی خسروآبادی مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران هم در این نشست با ابراز امیدواری نسبت به میزبانی خوب و شایسته پایتخت از میهمانان کنوانسیون راهنمایان گردشگری، گفت: اداره کل میراث فرهنگی استان تهران از روزهای نخست آمادگی خود را برای مشارکت، همکاری و پشتیبانی برگزاری این کنوانسیون اعلام کرده است.

وی همچنین از انجام هماهنگی های لازم با استانداری، فرمانداری و شهرداری تهران برای مشارکت در برگزاری کنوانسیون خبر داد و گفت: با توجه به اینکه آسایش و امنیت گردشگران می تواند دستاورد خوبی برای گردشگری کشورمان باشد، کمیته امنیت گردشگری در تهران کار خود را آغاز کرده است تا در زمان اجرای کنوانسیون، مشکلی در این حوزه پیش نیاید.

مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران با بیان اینکه اقامت راهنمایان گردشگری ۴۵ کشور جهان در تهران بر عهده گروه هتلهای هما خواهد بود، یادآور شد: برگزاری تورها و بازدید از اماکن تاریخی استان تهران از دیگر برنامه هایی است که برای میهمانان کنوانسیون در تهران تدارک دیده ایم.

بسته هدایای صنایع دستی زنجان به راهنمایان گردشگری اهدا می شود

یحیی رحمتی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان نیز در این مراسم با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای پذیرایی هر چه بهتر از راهنمایان گردشگری، گفت: راهنمایان گردشگری یک شب را میهمان استاندار زنجان خواهند بود، همچنین یکی از تاسیسات گردشگری استان، بسته هدایای صنایع دستی را برای میهمانان تقبل کرده است.

وی تصریح کرد: اطلاع رسانی در رابطه با برگزاری کنوانسیون از طریق بیلبوردهای شهری و رسانه های زنجان صورت می گیرد و همچنین شورای تامین استان زنجان دستگاههای امنیتی و انتظامی را موظف به تامین امنیت میهمانان کرده است.

برگزاری نمایشگاه معرفی استان همدان در هتل باباطاهر

خاکسار معاون گردشگری استان همدان که به نمایندگی از مدیرکل این استان در نشست حضور داشت، گفت: وظایف و مسئولیتهای تمامی دستگاههای استان همدان برای میزبانی شایسته از راهنمایان گردشگری تبیین شده است.

وی با بیان اینکه هتل بین المللی باباطاهر همدان در این استان میزبان راهنمایان گردشگری خواهد بود، اضافه کرد: با توجه به زمان کمی که این راهنمایان در استان همدان حضور دارند، نمایشگاهی از ظرفیتها و معرفی فرهنگ و تاریخ استان همدان در محل اقامت این میهمانان برگزار خواهد شد.

معاون گردشگری استان همدان گفت: نمادی از رویداد بزرگ کنوانسیون راهنمایان گردشگری در ایران طراحی شده است که در یکی از میادین استان همدان نصب خواهد شد.

فارس آماده میزبانی از راهنمایان گردشگری است

مصیب امیری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس با اشاره به آمادگی کامل این استان برای میزبانی از راهنمایان گردشگری، گفت: استان فارس با بیش از ۳ هزار اثر ثبت ملی، ۴ اثر ثبت شده در فهرست میراث جهانی، ۴۴۰ اثر تاریخی و طبیعی، ۱۴۰۰ اثر مذهبی و ۲۰۰ هزار هنرمند صنایع دستی، سعی می کند شایسته ترین میزبانی را از این راهنمایان داشته باشد.

امیری با بیان اینکه استان فارس سالیانه میزبان ۵ میلیون گردشگر داخلی و خارجی است، اضافه کرد: در ۹ ماهه اول سال جاری ۲۴۰ هزار نفر از استان فارس بازدید کرده اند که این رقم در مقایسه با سال گذشته ۳۴ درصد افزایش داشته است.

می توانیم تصویر واقعی ایران را به جهانیان معرفی کنیم

یارمحمدی رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان کاشان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه برگزاری مناسب و شایسته این کنوانسیون به منزله دفاع از کشور است، یادآور شد: ما می توانیم تصویر واقعی ایران را به جهانیان نشان دهیم و اصفهان به عنوان شهری که آخرین مقصد این راهنمایان است، آمادگی کامل برای میزبانی از این میهمانان را دارد.

وی تصریح کرد: هماهنگی های لازم با شهرداری اصفهان، اتاق بازرگانی، استانداری و بخش خصوصی گردشگری استان برای میزبانی و میهمان نوازی شایسته از راهنمایان گردشگری صورت گرفته است.

فاطمه دانش یزدی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد هم در این مراسم از حضور راهنمایان گردشگری ۴۵ کشور در ایران به عنوان نقطه عطفی در گردشگری کشور یاد کرد و گفت: میزبانی این کنوانسیون توسط ایران، حاصل فرهنگ غنی مردم ایران و میهمان نوازی ماست.

وی تصریح کرد: استان یزد هم با تشکیل جلسات مختلف  با استانداری، شهرداری و سایر دستگاهها، آمادگی لازم را برای میزبانی از راهنمایان گردشگری دارد.

http://telegram.me/jahanegardesh

 

jahanegardesh_dot_press_at_gmail_dot_comخدمات دیار آشنا

 • خدمات دیار آشنا
 • خدمات دیار آشنا
 • خدمات دیار آشنا
 • خدمات دیار آشنا
 • خدمات دیار آشنا

جشنواره گشتانه با 100000000 ریال جایزه

افتخارات دیار آشنا

 • افتخارات دیار آشنا
 • افتخارات دیار آشنا
 • افتخارات دیار آشنا
 • افتخارات دیار آشنا
 

مراكز گردشكري منتخب ايران

 • مراكز گردشكري منتخب ايران
 • مراكز گردشكري منتخب ايران
 • مراكز گردشكري منتخب ايران
 • مراكز گردشكري منتخب ايران
 • مراكز گردشكري منتخب ايران

باشگاه ديار آشنا